61

Sonntag, 12. Juni 2011, 20:00

Zitat

od liwia
Jak to się stało, że tak rzadko miałaś okazję Niemcy odwiedzić? I skąd Twoje zamiłowanie do tego języka?

@Lopi gratulacje z powodu awansu! :okok Nie pozwól, żeby polski Ci się gubił...szkoda by było! :smutny


@liwia, mój niemiecki jest w sumie dziełem przypadku, gdybym w szkole zaczęła się uczyć angielskiego, to pewnie byłabym teraz anglistką. Poza kontaktem zawodowym nic mnie z Niemcami nie łączy, nie mam tam rodziny i nigdy nie chciałam wyjechać na stałe - lubię Polskę i tu jestem u siebie, a poprawienie sytuacji materialnej, to dla mnie za mały powód, żeby ten kraj opuszczać. Pewnie, że wiele rzeczy mnie wkurza, ale myślę, że za granicą też by mnie coś wkurzało :usmiech

A z tym zapominaniem języka ojczystego, to rzeczywiście szkoda. Myślę, że w Waszym przypadku, to Wam nie grozi, ale wiele osób wręcz chce zapomnieć i to jest trochę żałosne. Każdy poznany język, to bogactwo :usmiech

Dzięki za miłe słowa :usmiech Ja jestem bardzo krytyczna względem mojej znajomości niemieckiego. Muszę od siebie wymagać, skoro potem wymagam od innych :usmiech Ale pewnych rzeczy nie przeskoczę. Mieszkając i pracując w Polsce, trzeba się pogodzić z tym, że niemiecki zawsze będzie dla mnie językiem obcym.

62

Sonntag, 12. Juni 2011, 20:07

Zitat

Original von Choma

Zitat

od elLopo
ja tez nie lubię telefonować bez celu, a kamerę nie używam prawie nigdy! A żeby jednak się nawzajem usłyszeć i zobaczyć kto jak i z jakim akcentem mówi, byłoby to najlepszą możliwością:D


Nejlepsza możliwość to wziąć udział w forumowym spotkaniu! basta!
:oczko


Ale to więcej kosztuje i czas musi się też znaleźć :mysli
Signatur von »elLopo«
w w w . B a i l a M e - F i t . d e
* fit mit Tanzen *

Choma

Babcia

  • »Choma« ist weiblich

Beiträge: 5 437

Wohnort: Dolny Śląsk / Niederschlesien

  • Private Nachricht senden

63

Sonntag, 12. Juni 2011, 20:14

Zitat

od elLopo

Zitat

Original von Choma
Nejlepsza możliwość to wziąć udział w forumowym spotkaniu! basta!
:oczko

Ale to więcej kosztuje i czas musi się też znaleźć :mysli


ale... ile przyjemności daje!!! :oczko
Signatur von »Choma« Jeśli potrafisz śmiać się z siebie, będziesz miał ubaw do końca życia :D

64

Sonntag, 12. Juni 2011, 20:28

jasne że daje, ale też Ty nie jeździsz codziennie dziesiątki, albo setki kilometrów żeby z kimś porozmawiać, do tego używasz, tak mi się przynajmniej wydaje, także telefonu! :D
Pozdrowionka Chomuś
Signatur von »elLopo«
w w w . B a i l a M e - F i t . d e
* fit mit Tanzen *

Choma

Babcia

  • »Choma« ist weiblich

Beiträge: 5 437

Wohnort: Dolny Śląsk / Niederschlesien

  • Private Nachricht senden

65

Sonntag, 12. Juni 2011, 22:19

hmmm.... gdy już jedziemy "setki" kilometrów, to chociaż na parę dni :oczko Ale w ten "łyk-end" był wyjątek: wyjechaliśmy w sobotę o 8:00, by pod Kassel spędzić parę godzin (urodziny) i dzisiaj wrócić (jutro do pracy :smutny)... Jeteśmy "padnięci"... i na samą myśl, że za 3 tygodnie znowu, jeszcze dalej, na 2-3 dni... powoli się odechciewa :smutny :oczko

Ale forumowe spotkania, to czysta przyjemność (dla nas)... i będziemy zawsze, bez względu na odległość! :okok
Signatur von »Choma« Jeśli potrafisz śmiać się z siebie, będziesz miał ubaw do końca życia :D

66

Montag, 13. Juni 2011, 14:06

No i jak Wam mija długi WOLNY weekend szczęściarze...? Powiedzcie mi, czy Boże Ciało też macie wolne?? Jeśli tak... to nie ma sprawiedliwości na tym świecie!! :nerwus

67

Montag, 13. Juni 2011, 14:25

A Boże Ciało to Fronleichnam? No to mamy wolne :ROTFL

A ja rozkoszuję się wizytą mamy, wcinam bigosik, a wczoraj specjalnie dla mnie ugotowała botwinkę!! :mniam Znacie? W Niemczech tak trudno botwinę kupić bo nieznana, więc wiozła "ziele" z Polski :oczko
Signatur von »liwia« When nothing goes right, go left!

68

Montag, 13. Juni 2011, 14:40

Tak, chodziło mi o Fronleichnam. U Was tam trudno się połapać z tymi wolnymi świętami, bo to chyba uzależnione od landu i przeważającego w nim wyznania, prawda?
U nas Boże Ciało też wolne (więc nie będzie mi tak przykro :oczko ). Wiele osób kombinuje, żeby wziąć urlop na piątek i mieć długi weekend. My też! Tym bardziej, że rok szkolny kończy się w tym roku w środę przed Bożym Ciałem.
A czy znam botwinkę? - no ba! :usmiech Narobiłaś mi smaku liwia, muszę ugotować. Moja Mama natomiast zrobiła gołąbki - uwielbiam pasjami :mniam

olaf

Julija +Alexej Nawalny

  • »olaf« ist männlich

Beiträge: 4 806

Wohnort: nahe Katowice/PL

  • Private Nachricht senden

69

Montag, 13. Juni 2011, 14:44

@Malgosia
schreiben ist ja schoen und gut.........aber wir wohnen in der gleichen stadt.. :mysli

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von »olaf« (13. Juni 2011, 14:45)


70

Montag, 13. Juni 2011, 14:46

No od gołąbków i pierogów to mi się też nie wywinie... :oczko

Tak, w Bawarii to chyba mają najwięcej wolnego!
Signatur von »liwia« When nothing goes right, go left!

71

Montag, 13. Juni 2011, 14:54

@Sąsiedzie
jak będziesz pisał tutaj po niemiecku, to ja będę udawała, że nie rozumiem :figielek

72

Montag, 13. Juni 2011, 14:57

Zitat

od liwia
No od gołąbków i pierogów to mi się też nie wywinie... :oczko

@liwio, zamęczysz tę swoją biedną Mamę (pozdrowienia!). Na jak długo przyjechała i skąd?

73

Montag, 13. Juni 2011, 15:00

Ona uwielbia jedzeniem rozpieszczać malgosiu, w domu nie ma dla kogo gotować... zostanie tydzień i przyjechała ze Śląska. Właśnie szyje torebkę ze starej spódnicy z moją córką... projektantki, a ja sobie piszę....
Signatur von »liwia« When nothing goes right, go left!

74

Montag, 13. Juni 2011, 17:09

Zitat

Original von liwia
No od gołąbków i pierogów to mi się też nie wywinie... :oczko

Tak, w Bawarii to chyba mają najwięcej wolnego!


pierogi, to my mamy jeszcze zamrożone od mamy, może jutro "ugotuję"
- w Sachsen jak w Bawarii, najwięcej świąt i wolnego!
Signatur von »elLopo«
w w w . B a i l a M e - F i t . d e
* fit mit Tanzen *

75

Freitag, 17. Juni 2011, 10:54

Pogoda się psuje. Na poprawienie humoru przesyłam Wam moje begonie :usmiech
»malgosia« hat folgendes Bild angehängt:
  • P6160204.jpg

Choma

Babcia

  • »Choma« ist weiblich

Beiträge: 5 437

Wohnort: Dolny Śląsk / Niederschlesien

  • Private Nachricht senden

76

Freitag, 17. Juni 2011, 11:53

Zitat

od malgosia
Pogoda się psuje.


U nas niestety nie :smutny i chociaż od paru dni są chmury, to nadal upał nie do wytrzymania... Od tygodni nie padało - nie wiem, jak to możliwei, bo w okolicach juz parę burz było, ale u nas NIC! Na szczęście Heinz dobrze ogródek podlewa i kwiatki mają się całkiem dobrze. :oczko
»Choma« hat folgende Bilder angehängt:
  • lilie.jpg
  • ogrod.jpg
  • ogrod2.jpg
Signatur von »Choma« Jeśli potrafisz śmiać się z siebie, będziesz miał ubaw do końca życia :D

77

Freitag, 17. Juni 2011, 13:20

Nie no, u Was to full wypas :oczko Lilie wyglądają wspaniale! Pachną?

78

Freitag, 17. Juni 2011, 13:54

jak nie "puszczają bąków", to raczej tak! Chociaż to tez "zapach" :ROTFL
Signatur von »elLopo«
w w w . B a i l a M e - F i t . d e
* fit mit Tanzen *

79

Freitag, 17. Juni 2011, 14:25

baaardzo śmieszne :dokuczacz

80

Freitag, 17. Juni 2011, 15:42

ciesze się, że się pośmiałaś:D
Signatur von »elLopo«
w w w . B a i l a M e - F i t . d e
* fit mit Tanzen *

Social Bookmarks